Kurzy měn


Potřebujete zjistit, jaké jsou aktuální kurzy jednotlivých měn? Na internetu najdeme spoustu stránek s kurzovními lístky, kde si můžeme snadno a rychle ověřit, jaké jsou současné kurzy měn. Součástí těchto stránek jsou nejen aktuální kurzy jak pro devizy, tak pro valuty, částky na nákup i prodej, ale také se můžeme podívat na to, jaké jsou tendence u jednotlivých měn a jak se v poslední době měnila jejich výše.

Kurzovní lístek ČNB

Jednou z nejdůvěryhodnějších institucí, u které se můžeme podívat na aktuální kurzovní lístek, je Česká národní banka. Aktuální čísla si můžeme zjistit přímo na stránkách www.cnb.cz pod položkou Kurzy devizového trhu, kterou najdeme hned na titulní stránce ČNB na pravé straně. Můžeme si zde v přehledné tabulce také rovnou spočítat, kolik českých korun dostaneme např. za sto eur nebo třeba tisíc dolarů. Když klikneme na odkaz zobrazit všechny kurzy, dostaneme se na stránku s přehlednou tabulkou, ve které uvidíme kurzy několika desítek dalších měn z celého světa.

Servis24 přihlášení na účet je možné provést i na tabletu.

Kurzy.cz měn

Další zajímavou stránkou, kterou najdeme ve vyhledávačích na předních místech je portál http://www.kurzy.cz/. Najdeme na něm velké množství informací ze světa financí a ekonomiky, včetně kurzů měn, akcií, komodit a dalšího zpravodajství. Na samostatné stránce se pak můžeme podívat na kurzy měn u všech bank, takže si je můžeme jednoduše srovnat, abychom věděli, u které banky se nám nejvíce vyplatí si peníze vyměnit.

Kurzy měn na webu Měšec.cz

Přehledné srovnání kurzů u bank i směnáren najdeme také na stránce http://www.mesec.cz/kurzy/. Kromě aktuálních kurzů u hlavních světových měn si zde můžeme zjistit také kurzy několika desítek dalších exotických měn.

Jak zjistit nejvýhodnější kurzy měn?

Pokud chceme vyměnit své peníze a chceme za ně dostat zahraniční měnu v co nejvýhodnějším poměru, ideální volbou je použít některou z aplikací, ve kterých zadáme částku kterou chceme vyměnit a měnu ve které ji chceme dostat. Následně se nám zobrazí přehledný výpis jednotlivých bankovních institucí s přesnými částkami, které u nich můžeme dostat. Jednu z takových aplikací najdeme na stránce www.finance.cz.

Historie kurzů měn

Pokud nás zajímá, jaké byly kurzy měn v minulých obdobích, jejich historii najdeme na internetových stránkách, např. na stránkách České národní banky. Můžeme si tak snadno zjistit, jak posilovaly, případně oslabovaly jednotlivé národní měny. Informace o vývoji kurzů měn můžete také získat přímo na pobočkách některých bankovních institucí.

Jaký je rozdíl mezi termíny devizy a valuty?

Devizy jsou finanční prostředky v cizí měně, ale výhradně v bezhotovostní podobě. Jsou to tedy peníze, které máte uloženy na bankovních účtech, ale patří mezi ně také např. cenné papíry, šeky nebo směnky. Oproti tomu valuty jsou peníze v cizí měně v hotovostní podobě – mince, bankovky, směnky, šeky, cenné papíry.

Proč si vyměnit peníze za valuty už před odjezdem?

Pokud odjíždíme nebo odlétáme na cestu do zahraničí, rozhodně se vyplatí vyměnit si peníze už předem na našem území. V zahraničí sice samozřejmě můžeme platit svojí platební kartou, ale pokud budeme v cizině chtít vybrat peníze z bankomatu, můžeme platit velmi vysoké poplatky, které se v některých případech mohou pohybovat až v řádech stokorun za jeden jediný výběr. Proto je lepší na tuto situaci myslet dopředu a ještě před tím, než odcestujeme do zahraničí si peníze vyměnit u banky nebo směnárny.

Poplatky při výměně korun za valuty

Pokud potřebujeme vyměnit české peníze za zahraniční valuty a rozhodneme se pro výměnu v některé z našich bank, tak zpravidla musíme počítat s malým poplatkem. Naopak u některých značkových směnáren neplatíme poplatky žádné a v případě směny větší hotovosti můžeme získat i výhodnější kurz. Pokud tedy chceme měnit hodně vysokou částku peněz, rozhodně se vyplatí výběru té správné banky nebo směnárny věnovat velkou pozornost.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!